Kombi Su Eksiltme Problemi | Su Kaçağı tespiti Tıkanıklık Açma – Petek Temizle

Avatar ileEvra Tesisat

Kombi Su Eksiltme Problemi | Su Kaçağı tespiti Tıkanıklık Açma – Petek Temizle

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Isınma Sistemleri Başında Gelen Kombi Isınma Sistemi Günümüzde En Yaygın Olan Yöntemlerden Biridir. Bu Yöntem Sayesinde Çoğu Ev Ve Iş Yeri Isınmaktadır. Ortamın Iyi Isınması Ve Sağlıklı Olması Için Petek Temizliği Çok Önemlidir. Evde Kendiniz Temizleyebileceğiniz Gibi Dışarıda Işin Ustalarından Yardım Alarak Da Petek Temizliği Yapabilirsiniz.

Peki Petek Temizliği Neden Önemlidir?

 • Kombiyi düşük derecede çalıştırarak ortamın ideal ısısını bulabilirsiniz.
 • Kalorifer peteklerinde oluşabilecek söz konusu tıkanma giderilerek hepsinin eşit ısıda olmasını sağlar.
 • Doğalgaz faturalarınızda gözle görülür düşüş görülür.
 • Yapılacak temizlik sayesinde kombinin ömrü uzar.
 • Temizlik sırasında kullanılan ilaç, peteklerin içinde pas oluşumunu engeller.
 • Kombi Bakımı Ve Petek Bakımı

  Kombi Bakımı Ve Petek Bakımı Için; Kombinizin Ve Tesisatınızın Sağlıklı Çalışıp Uzun Ömürlü Olması Için Düzenli Olarak Bakım Yaptırmalısınız. Bakımı Yapmış Oldurılmayan Kombi Ve Döşemın Verimi Düşer Ve Ömrü Kısalır. Verimi Düşen Kombi Daha Fazla Doğalgaz Tüketir Ve Evinizi Daha Azca Isıtır. Bunlar Da Size Soğuk Algınlığı Ve Kabarık Doğalgaz Faturaları Olarak Geri Basar. Kombi Alırken Mutlaka Kullanma Klavuzlarını Saklayınız.

  Kombinizin Ve Döşemınızın Sağlıklı Çalışıp Uzun Ömürlü Olması Için Tertipli Olarak Bakım Yapmış Oldurmalısınız.  Bakımı Yapmış Oldurılmayan Kombi Ve Döşemın Verimi Düşer Ve Ömrü Kısalır. Verimi Düşen Kombi Daha Fazla Doğalgaz Tüketir Ve Evinizi Daha Az Isıtır. Bunlar Da Size Soğuk Algınlığı Ve Kabarık Doğalgaz Faturaları Olarak Geri Rotatif. Uzun Sure Çalıştırılmayan Kombi Ve Döşem Çalıştırılmadan Önce Ne Olursa Olsun Bakımının Yapılması Ve Parçaların Görevlerini Yerine Getirdiğinden Emin Olunması Gerekir.

  Kombi Bakımında Dikkat Edilecek Hususlardan Bazıları Şunlardır:

  1. Kombi Aletinin Içindeki Isı Ileten Parçaların Toz Ve Kirle Kaplanmadığından Emin Olunur. Aşırı Kirlenen Ve Hasar Gören Döşem Parçaları Kombinizin Ömrünü Kısaltır, Doğalgaz Tüketimini Arttırır.
  2. Kombi Aletinin Tüm Elektrik Aksamı Denetim Edilir.
  3. Isı Sensörleri Kontrol Edilir Ve Bacanın Açık Olduğundan Kesin Olunur.
  4. Kombi Su Seviyesi Ve Bu Seviyenin Tutarlılık Seviyesi Kontrol Edilir.
  5. Özellikle Tesisat Suyu Değiştirildikten Sonrasında Tesisat Içinde Kalan Hava Alınır.
  6. Kombinin Su Hattında Bulunan Kir Filtresi Denetim Edilir. Eskiyen Veya Aşırı Kirlenen Filtrelerin Değiltirilmesi Gerekir. Aksi Halde Kombi Döşemınızdaki Kirli Su Oranı Artar Ve Isı Transferi Yavaşlar. Bu Konum Doğalgaz Faturanıza Yansır.
  7. Kalorifer Peteklerinin Bakıma Ihtiyacı Vardır. Konbi Peteklerinin Iç Ve Dış Temizliği Isı Iletimini Büyük Ölçüde Arttırarak Daha Azca Doğalgaz Tüketmenizi Sağlar. Konbi Peteklerinin Konvektörleri Genellikle Ulaşılması Güç Yerlerde Odukları Için Kir Tutmaya Müsaittirler. Özellikle Ilk Çalıştırmada Gelen Kokuyla Anlaşılan Konvektördeki Kir Birikmesi Evinizin Ve Iş Yerinizin Hijyeni Için Çekince Oluşturabilir.

  Kombi Bakımını Yapmış Oldurdığınız Takdirde Eski Kombinizin Verimi Artar. Yeni Kombinizin De Ömrü Uzar. Kombi Arızalar Kış Mevsiminin En Soğuk Dönemlerinde Doğalgaz Faturanıza Yansımaz. Bakımı Yapmış Oldurılan Kombiler Devamlı Arızalanmıyacağı Için Size Beklenmedik Masraf Çıkarmazlar. Sonuç Olarak Daha Azca Doğalgaz Faturası Ödeyerek Daha Çok Isınırsınız.

 • Petek Temizliği

  Kombinizi Yüksek Derecede Çalıştırdığınız Ve Kış Aylarında Doğalgaz Faturanız Için Yüksek Rakamlar Ödediğiniz Halde Eviniz Isınmıyorsa Petek

  Temizliği Işlemi Yaptırmanızın Vakti Gelmiş Demektir. Doğalgaz Faturanıza Yüksek Meblağlar Ödemek Yerine Petek Temizliği Için Bütçe Ayırarak Isınma Probleminize Kalıcı Çözüm Sağlayabilirsiniz.

  Modern Tesisat Yöntemleri Sayesinde Peteklerin Sökülmesine Ihtiyaç Olmadan Petek Temizleme Hizmeti Özel Cihazlar Ile Kolayca Yapılmaktadır. Kimyasal Maddeler Ve Özel  Cihazlar Ile Etraf Kirletilmeden Peteklerde Bulunan Ve Isınmayı Zorlaştıran Çamur Ve Kireç Artıkları Tamamen Temizlenmektedir. Bu Hizmet Ile Tüm Kış Boyunca Daha Az Doğalgaz Faturası Öder Ve Daha Fazla Isınırsınız.

  Petek Temizliği Hizmeti Mutlaka Düzenli Aralıklarla Alınmalıdır. Aksi Takdirde Şehrin Şebeke Suyunu Kullanan Isıtma Sistemleri Olan Peteklerde Yıllar Içinde Kireçlenme Olacaktır. Kireçlenen Petekler Dolayısıyla Isı Kaybı Yaşanır Ve Kombi Daha Fazla Doğalgaz Harcar. Petekler Isıyı Mekana Iyi Bir Verimlilikte Aktarmadıktan Sonra Kullandığınız Kombinin Yeni Olması Önemli Değildir.

  Cihazla Petek Temizliği İşlemi:

  Ev Ve Işyerlerindeki Isınma Problemini Tamamen Ortadan Kaldıran Bu Çalışma, Daha Sıcak Ve Konforlu Alanlar Yaratmanızı Sağlar. Üstelik Yakıt Masraflarının Da Azalmasını Sağlayıp, Bunun Için Daha Az Ödeme Yapmanıza Da Yardımcı Olacaktır. Modern Teknolojiden Destek Alınarak Yapılan Cihazlı Petek Temizliği, Konunun Kusursuz Ve Hızlı Bir Şekilde Tamamlanmasına Yardımcı Olur.

  Yapılacak Şeyleri Sizler Demeden Ve En Önemlisi Firmamızın Elinde Bulunan Profesyonel Cihazlar Aracılığı Ile Tespit Ve Keşif Işlemlerini Yaparak Sorunları Çözmekteyiz. Bu Nedenle Gelin Başka Bir Petek Temizleme Işlerini Yapan Firmalara Gitmeden Bizler Ile Sorunlarınızı Çözün.

  Son Derece Kısa Bir Sürede Yapılan Bu Çalışma, Peteklerin Doğru Çalışmasına Engel Olan Tüm Sorunların Giderilmesini Sağlayacaktır. Böylelikle Kış Aylarında Beliren Isınma Problemine De Doğru Bir Çözüm Sağlamış Olursunuz. Aynı Gün Içinde Kolay Bir Şekilde Tamamlanan Bu Uygulama, Herhangi Bir Zaman Kaybı Çekmeden Iyi Sonuçlar Almanıza Neden Olacaktır. Özellikle Bunun Için Ustasından Alacağınız Hizmet, Işlemden Son Derece Memnun Ve Kısa Sürede Ayrılmanıza Neden Olur.

  Petek Su Kaçağı Bulma

  Şebeke Suyundan Kaynaklı Olarak Zaman Içinde Peteklerde Oluşan Balçıklaşmayı Tamamen Çözen Petek Temizleme Işlemiyle Isınma Sorununuza Sürekli Bir Çözüm Sağlarsınız. Çift Taraflı Yıkama Cihazları Yardımıyla Petekler Tamamen Temizlenebilmektedir. Temizleme Işleminin Ardından Petekleriniz Daha Verimli Isınırken Kombiniz Herhangi Bir Zarar Görmez. Genel Olarak 2 Saat Süren Temizleme Işlemi Nadir Durumlarda 4 Saati Bulabilmektedir. Kışa Girmeden Peteklerinizi Temizleterek Doğalgaz Faturanızı Düşürebilir, Sıcak Bir Kış Geçirebilirsiniz.

  Eğer Evde Yoksanızda Sahip Olduğumuz Cihazlarımızla Da Tertemiz Bir Şekilde Sizlere Petek Temizliği Hizmeti Veriyoruz.

  Kombiniz Yeni Olmasına Rağmen Evinizdeki Petekler Yeterli Miktarda Isı Yaymıyorsa Peteklerde Tıkanma Söz Konusudur. Peteklerin Az Isındığı Için Kombinin Derecesini Artırmak Sorununuzu Çözmeyeceği Gibi Aylık Yüksek Miktarda Doğalgaz Harcamanıza Neden Olacaktır. Peteklerde Yaşanan Isınma Sorunlarının Nedeni %85 Kişilerin Kombi Bakımı Yaptırırken Petek Temizliği Yaptırmamasından Kaynaklanmaktadır.

  Peteklerin Bakımı Geldiği Nasıl Anlaşılır ?

  • Peteklere dokunduğunuzda yarısı ısınmıyorsa
  • Kombiyi yüksek dereceye getirdiğiniz halde petekler ısınmıyorsa
  • Sıklıkla kirlenmeden dolayı kombi arızasıyla karşılaşıyorsanız
  • Geçtiğimiz 2 yıl boyunca petek temizliği yapılmadıysa
  • Kombinin filtresi sıklıkla tıkanıyorsa
  • Peteğin alt kısmıyla üst kısmı arasında sıcaklık farkı varsa
  • Kombi istenilen sıcaklıkta suyu ısıtamıyorsa
  • Faturalarınız yüksek gelmeye başladıysa
  • Geçen seneye oranla evinizin ısısında farklılık oluştu ise peteklerin bakımı geldiği anlaşılmaktadır diyebiliriz.

  Kışı Yüksek Doğalgaz Faturası Ödemeden Geçirmek Ve Kombinin Daha Verimli Çalışması Için Düzenli Aralıklarla Petek Temizliği Yaptırmalısınız. Yıllar Içinde Meydana Gelen Petek Tıkanmalarının Önüne Geçersiniz. Bu Sayede Isınma Için Ödeyeceğiniz Faturalar Azalma Gösterirken Kombi Bakım Masraflarınız Azalacaktır. Her Yıl Bu Temizliği Yaptırarak Kışı Sıcacık Geçirebilirsiniz.

  Bazen Cihazlar Ileri Derece Olarak Gerekli Donanımlara Sahip Olmayanlar Için Çok Basit Bir Işlem Gibi Görülse De Eğer Ellerinde Bizlerde Olan Cihazlar Yok Ise Bir Takım Işlemler Eksik Kalacağından Kesinlikle Bu Tip Tesisatçılara Işlem Yaptırmayınız. Çünkü Her Biri Birbirini Tamamlayan Bu Süreçler Petekleriniz Için Olmazsa Olmaz Kaideler Olduğundan Dolayı Mutlaka Işleme Almanız Gerekmektedir.

  Petekler Nasıl Temizlenir?

  Profesyonel Bir Tesisat Şirketinden Alacağınız Hizmetle Petek Temizliği Işlemi Ortalama 2 Saat Içinde Tamamlanmaktadır. Temizleme Işlemine Geçilmeden Önce Tesisatın Içerisi Suyla Yıkanarak Hazırlanır. Ardından Kimyasal Madde Ve Özel Makineler Aracılığıyla Peteklerdeki Tortu Ve Kireçler Temizlenir. Etraf Kirletilmeden Peteklerin Temizlenmesi Tamamlanır. Bu Işlemle Kombiniz Ve Tesisatınız Zarar Görmez. Sıcak Su Bağlantı Noktasından Petek Tesisat Borularına Kadar Ayrıntılı Bir Temizleme Yapılarak Petekleriniz Yüksek Isı Sağlayacak Konuma Getirilir.

  Bütün Teknik Süreçleri Aktardıktan Sonra Kısa Bilgi Ile De Sizlere Firmamızı Aramanız Durumunda İstanbul Petek Temizleme Yaptığımız Bütün Bölgelere 30 Dakika Içerisinde Ulaşıp 2 Saat Süren Bir Işlem Ile De Sorunlarınızı Çözümlemekteyiz. Farklı Model Çözüö Sunan Diğer Firmalardan Farklı Olarak Kendi Metodlarımızın Yanında Robot Cihazlarımızla Sistemlerinize Profesyonel Yaklaşım Sunuyoruz. Kimse Ben Bu Işlemleri Makinesiz Sağlarım Diyorsa #Petek Temizliği Zamanı Nasıl Anlaşılır ? Adlı Başlığımıza Tekrardan Göz Atması Gerekmektedir.

  avcılar su kaçağı tespiti | Evra tesisat

  Su kaçağı tespiti | Evra tesisat

Yazar hakkında

Avatar

Evra Tesisat administrator

Call Now Button